Kalendarium

Październik 2011
P W Ś C P S N
« wrz   lis »
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31  

Walka duchowa

Wczoraj Jaison fajnie opowiadał o wojnie. Gość był na dwóch misjach w Iraku, brał udział m.in. w zdobywaniu Faludży (tak to się pisze?). Podczas treningu był przeciętniakiem, który starał się za bardzo nie odstawać ani w jedną, ani w drugą stronę. Kiedy jednak znalazł się na terytorium wroga, musiał zrozumieć kilka bardzo ważnych rzeczy. Żeby przeżyć… . Opowiadał o swoich doświadczeniach w kontekście walki duchowej. Każdy nowonarodzony chrześcijanin automatyznie wchodzi na teren walki. Czy tego chcesz, czy nie, musisz być świadom sytuacji, ktore mają miejsce wokół Ciebie w duchowej rzeczywistości. Podobnie, jak podczas wojny w Iraku, wrog jest zdeterminowany, aby Cię zniszczyć. Nie ma nic do stracenia, a jedyne co może robić, to tylko grać na czas, opóźniając swoją klęskę. Taktyka wroga jest taka, aby znaleźć Twój słaby punkt i w najmniej oczekiwanej sytuacji, co niekoniecznie oznacza, że wykorzysta pierwszą sposobność, aby zaatakować. Może także nie zaatakować nas szturmem, ale po kolei i systematycznie niszczyć małe punkty. Zanim się obejrzymy, będziemy przegrani. Chcę tym wpisem tylko coś Wam uświadomić. Nie chodzi o to, by wzbudzać panikę, a raczej gotowość do obrony w każdej sytuacji i świadomość zagrożenia. Jako chrześcijanie jesteśmy przecież wcieleni do Armii Chrystusa. Walczmy zatem, jako dobrzy wojownicy naszego Pana. 

3c komentarze/y do Walka duchowa

 • Katarzyna

  Tak, jak powiedział Paweł w liście do Efezjan musimy założyć duchową zbroję i odważnie stawiać czoła światu. Życie to nieustanna walka. Walka z pokusami, nałogami. Walka o życie duchowe, wolność, spokój sumienia i życie wieczne…

  Od kilku miesięcy systematycznie śledzę Pana blog. Muszę stwierdzić że zainspirował mnie Pan do chrześcijańskiego działania. Bardzo się cieszę, że Pan piszę i mogę czerpać z Pana życiowej mądrości.

 • tezero

  Dzięki Katarzyno za komentarz ;) Ale nie przesadzajmy z tym Panem- jest jeden, ale w niebie ;) Fajnie, że czytasz i się inspirujesz, tym bardziej zachęca mnie to do pisania. Śmiało komentuj i pisz swoje przemyślenia, dzięki za dobry feedback, pozdrawiam!

 • Katarzyna

  To chyba przez wychowanie „pamiętaj Katarzyno, zawsze do nieznajomych którzy mają dużo więcej doświadczeń i mądrości życiowej zwracaj się szacunkiem”. I tak już zostało.
  Myślałam że nie ma już wartościowych blogów. A tu taka miła niespodzianka :)

Odpowiedz

  

  

  

Możesz użyć tych znaczników HTML

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>