Kalendarium

Sierpień 2013
P W Ś C P S N
« lip   wrz »
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031  

Dlaczego potrzebujemy modlitwy

Na powyższy temat można napisać doktorat i pewnie nie wyczerpie się całego zagadnienia. Oczywiście nie zamierzam pisać epopei o modlitwie, chce się z Wami tym, co odkryłem wczoraj. Muszę tylko na początku nadmienić, że modlitwę rozumiem nie jako wypowiadanie konkretnych słów w odpowiedniej kolejności, ale jako rozmowę z Bogiem, relację, mówienie i słuchanie. Chciałbym przytoczyć fragment Ewangelii, gdzie Jezus po wieczerzy ze swoimi przyjaciółmi udał się do Ogrodu Oliwnego. Zostawił swoich uczniów razem, a sam oddalił się stoczyć ostatni modlitewny bój przed śmiercią. Zanim jednak odszedł, powiedział do nich, aby czuwali i modlili się, by nie popaść w pokuszenie. To było dla mnie odkrywcze! Poza tysiącem innych funkcji modlitwy jest jeszcze ta: chroni przed pokusami! To mocno prawdziwe stwierdzenie działa również w moim życiu. Im lepsze jest moje życie modlitewne, im więcej czasu i uwagi poświęcam modlitwie, tym łatwiej jest mi przechodzić zwycięsko codzienne życiowe zmagania.

Odświeżałem ostatnio „Dzikie serce” Johna Eldredge i dotknęło mnie w tej książce pewne wyzwanie. Podejmij zobowiązanie, że przez następne dwa tygodnie będziesz codziennie rano modlił się i czytał Biblię, cokolwiek by się nie działo. Już od pierwszego dnia zauważysz, że pojawiają się przeciwności- zaśpisz do pracy, ktoś zadzwoni z pilną sprawą, pokłócisz się z żoną, etc. Przeciwnikowi nie podoba się nasza regularność w modlitwie, bo jest to jak trening komandosa, po którym będzie miał wyrobione odpowiednie nawyki obronne, ale będzie również groźnym przeciwnikiem w walce. Czy Ty podejmiesz takie wyzwanie, aby zobaczyć co zmieni się w Twoim życiu po dwóch tygodniach regularnej modlitwy i czytania Biblii?

Na koniec fajny obrazek, na który natknąłem się w sieci.

Ciekawa ilustracja do słów z Księgi Przypowieści:

Pilniej, niż czegokolwiek innego pilnuj swojego serca, bo z niego tryska źródło życia.

Odpowiedz

  

  

  

Możesz użyć tych znaczników HTML

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>