Kalendarium

Grudzień 2013
P W Ś C P S N
« lis   kwi »
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031  

Bóg się nie zmienia, my powinniśmy

Biblia mówi, że Bóg jest niezmienny a Chrystus wczoraj, dziś i na wieki ten sam. My jednak idziemy dalej i uznajemy formy i zwyczaje za niezmienne. Ba, więcej! Kiedy ktoś próbuje je zmienić, wskazując nam, że coś działa lepiej i sprawniej, to niemal rzucamy go na stos jako heretyka uwłaczającego uświęconej tradycji. Otóż tradycja nie jest uświęcona i być nie może. Dlaczego? Bo tradycja to wymysł ludzki. Bóg nie przekazuje ludziom tradycji ale Ducha, który przekonuje o tym co dobre, a co nie. Duch zaś używa do tego celu Słowa Bożego, otwierając i objawiając odpowiednie myśli w swoim czasie. To moje zdanie, pytanie jakie kołacze mi się w głowie to: dlaczego tak jest?

Ludzie z natury dążą do wygody. Potrzeba ułatwienia sobie życia jest matką wynalazków i dobrze. Jeśli jednak mówimy o funkcjonowaniu Kościoła to nasza kreatywność i chęć zmian zostają na kościelnym parkingu. Dlaczego, znów pytam? Ponieważ zmiany zawsze niosą nieoczekiwane a tego się boimy. Latwiej nam dążyć do utrzymania statusu quo, bo jego już znamy, mamy utrwalone wzorce reakcji w odniesieniu do poznanych kwestii. Nowe wymagają od nas myślenia, zmiany zachowań i konieczności przystosowania się. Za tym idzie wysiłek, a tego, jak już wspomniałem, bardzo nie lubimy.

Co zatem zrobić? Przede wszystkim chcieć. Jak się zmusić? Chodzić z Bogiem. Przez znajomość i codzienną przyjaźń z żywym Bogiem nie osiądziemy. On będzie nas pchał, pokazując co i jak możemy zrobić lepiej. Uwaga! Niejednokrotnie nie otrzymamy jednak za to pochwał, splendoru, oklasków. To On odbierze chwałę. Jeśli więc motywują Ciebie słowa uznania od innych, tytuły i pozycja, to nie jest droga dla Ciebie. Jeśli jednak nie dbasz o to i jesteś w stanie poświęcić wygodę i chwilowy blask dla wiecznej nagrody i uznania w oczach Najwyższego, spróbuj. Zapytaj Boga jak Twoja służba i ogólnie, chrześcijańskie życie może być jeszcze bardziej podobająca się Jemu. Zobaczysz niesamowite Boże działanie, do którego możesz się przyłączyć, albo któremu możesz postawić opór. Wybór należy do Ciebie, bo Bóg jest dżentelmenem i nie narzuca nikomu swojej woli.

Odpowiedz

  

  

  

Możesz użyć tych znaczników HTML

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>